Legendarna Gościnność

Witamy w Hotelu ZAMEK RYN

pokażzdjęcia
Zwiń oferty

Festiwal Wina Bachanalia

W dniu 28 listopada 2015 roku w Hotelu ZAMEK RYN**** po raz szósty miał miejsce Festiwal Wina Zamkowe Bachanalia. Tegoroczna edycja była adresowana nie tylko do sektora branżowego, ale także do Gości hotelowych i mieszkańców Mazur, którzy mieli okazję zapoznać się z winami niemalże z całego świata. Podczas eventu odbyły się prezentacje live cooking w wykonaniu zaprzyjaźnionych Szefów Kuchni z obiektów hotelowych znajdujących się w naszym regionie. Szefowie przygotowywali dania na bazie polędwicy z jelenia i wina, prezentowane Gościom, a następnie udostępnione im do degustacji.Na rozmieszczonych na Zadaszonym Dziedzińcu stoiskach zaprezentowało się kilkadziesiąt firm z branży winiarskiej – przede wszystkim importerów win reprezentowanych przez wybitnych znawców sztuki winiarskiej, choć obecni byli także wytwórcy miodów pitnych, herbat, pysznego kwasu, sklepu z produktami regionalnymi, SPA, ale również mistrzowskie stoisko cukiernicze.
Na antresoli Dziedzińca szerokim uśmiechem witali Gości właściciele ekskluzywnej kolekcji odzieży, której zawartością i nabyciem zainteresowane były w szczególności osoby towarzyszące.Jednym z punktów programu było łączenie i serwowanie wina oraz dodatków, które wyśmienicie się z nim komponują. Warsztaty i szkolenia, prowadzone m.in. przez przesympatycznego Jerzego Pasikowskiego - Prezesa Fundacji Klub Szefów Kuchni, odbywały się zarówno w Salach Jagiellonów, jak i zamkowej Winiarni. Zainteresowanie było ogromne, odbiór przez uczestników - bardzo pozytywny.

W związku z licznymi prośbami Gości uczestniczących w Bachanaliach 2014 wieczorna gala została połączona z Balem Andrzejkowym. Decyzja ta okazała się ze wszech miar trafna.

Był to wspaniały weekend, który można było spędzić na zamkowym Dziedzińcu słuchając dobrej muzyki i degustując doskonałe wina, wziąć udział w licznych szkoleniach i prezentacjach. Przybywając tego dnia do Rynu można było zdobyć bogatą wiedzę na temat win: pochodzenia, sposobu podawania, smaku, koloru, producentów i ich historii, jak również komponowania ich z daniami. Stanowiło to realizację jednego z najważniejszych celów festiwalu, jakim jest poszerzenie wiedzy winiarskiej w regionie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom oraz Gościom za wzięcie udziału w tym, wciąż nabierającym rozpędu, wydarzeniu.
Do zobaczenia za rok!


Nagrody publiczności w głosowaniu na stoisko prezentujące najlepsze wino festiwalu:

I miejsce
ZŁOTY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki WINEONLINE

II miejsce
SREBRNY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki WILLA WIN

III miejsce
BRĄZOWY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki FRETUM


 Zobacz, jak było na Bachanaliach 2014

 Zobacz, jak było na Bachanaliach 2013

Hotel Zamek Ryn**** to unikalne miejsce na Mazurach, w ktorym każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwiedzanie zamku
Kręgle w zbrojowni
Basen
ATRAKCJE W POBLIŻU
Golf
Na śniegu
Na wodzie
Na lądzie
Na niebie
Spa

Hotel Zamek Ryn**** znajduje się tam, gdzie bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu.

  • Lotnisko Mazury 1:00h / 78km
  • Gdańsk 3:10h / 250km
  • Warszawa 3:30h / 240km
  • Kraków 7:30h / 530km
  • Wrocław 7:30h / 590km
  • Poznań 5:50h / 420km
  • Białystok 2:30h / 170km
  • Kaliningrad 2:05h / 135 km
  • Mińsk 6:30h / 520km
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij