Hotel Zamek Ryn
arrival
22
Sep 2023
departure
23
Sep 2023
buy voucher
Hotel Zamek Ryn
Sprawdzone sposoby na aktywne spędzenie jesiennego urlopu
  1. Main page
  2. Hotel
  3. Blog details

Sprawdzone sposoby na aktywne spędzenie jesiennego urlopu

Mazury są piękne o każdej porze roku - ten fakt trudno podważyć! Jednak jesienią stają się wyjątkowo urokliwe. Mazurskie lasy mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Brak tłumów gwarantuje możliwość wypoczynku w ciszy, spokoju oraz niczym niezakłócony kontakt z miejscową fauną i florą. Poznaj sprawdzone sposoby na aktywne spędzenie jesiennego urlopu!


Jesienne spacery ścieżkami wokół jezior i nie tylko

Przyjemnie i aktywnie jesienią można spędzić czas na Mazurach, oddając się pieszym wędrówkom. Ścieżek pieszych jest całe mnóstwo! Oto kilka z nich.

Niezwykle urokliwy szlak prowadzi wokół jeziora Ołów. Ma on długość około 4 km. Nad jeziorem znajdują się m.in. amfiteatr oraz kąpielisko miejskie. Równie atrakcyjne pod względem turystycznym jest jezioro Czos, które częściowo mieści się w granicach Mrągowa. Tutaj też zaczyna się szlak wokół jeziora, prowadzący na Górę Czterech Wiatrów. Widoki jesienną porą zapierają dech w piersiach! Jego długość wynosi około 7,5 km.

Inne ciekawe propozycje: Duża Pętla Mrągowska (szlak zaczyna się i kończy w Mrągowie, ma długość nieco ponad 30 km), Szlak pieszy grunwaldzki (na trasie liczne zabytki), Szlakiem Mazurskich Pofajdoków (start i koniec szlaku w Szczytnie).

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich – jesienne rejsy statkami

Mazury kojarzą się przede wszystkim z jeziorami. I słusznie! Z drugiej strony wodne rozrywki przywodzą na myśl pobyt w sezonie wakacyjnym. Tutaj już mniej słusznie. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby oddawać się im także w okresie jesiennym. To wyjątkowy czas, w którym mazurską przyrodę możesz podziwiać w ciszy i spokoju, ponieważ ruch turystyczny jest znacznie mniejszy niż latem. Kolejnym atutem są niższe ceny wynajmu sprzętu wodnego.

Jesienią śmiało możesz żeglować po najpopularniejszych mazurskich jeziorach, takich jak choćby słynne Śniardwy, Mamry czy Mikołajskie. A to tylko kilka przykładów, bo przecież na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich jest ich zdecydowanie więcej.

Na uwagę zasługują również nieco mniejsze i mniej znane jeziora, jak np. Jezioro Ryńskie. Tak naprawdę stanowi ono jeden akwen wraz z jeziorem Tałty, zaś ich granica jest umowna. Z Jeziora Ryńskiego można popłynąć na rzeczone Tałty (najgłębsze jezioro rynnowe w regionie), a dalej na Jezioro Mikołajskie. Dalej zaś można odbić na Bełdany lub na Śniardwy. Dzięki wyjątkowemu systemowi kanałów tak naprawdę całe Mazury można zwiedzić drogą wodną!

Atrakcje nie tylko dla najmłodszych

Lubisz kontakt ze zwierzętami? Odwiedź zatem Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Papugarnię Mazurskie Tropiki w Ełku lub Stację badawczą hodowli zwierząt PAN w Popielnie. To wyjątkowe miejsca, w których w niezwykły sposób spędzisz czas i na pewno nie zaznasz nudy.

Wycieczka w przeszłość...

Mazury słyną nie tylko z bajecznej przyrody. To również region bogaty w cenne zabytki. Jest ich tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich jednym tchem. Co takiego warto zobaczyć podczas jesiennego urlopu na Mazurach?

Z pewnością zajrzyj do Twierdzy Boyen w Giżycku, odwiedź zamki krzyżackie w Rynie, Kętrzynie, Ostródzie, Wilczy Szaniec w Gierłoży, słynną piramidę w Rapie oraz mosty w Stańczykach, neogotycki pałac w Sorkwitach, katedrę św. Wojciecha w Ełku, pałac i regularny ogród warzywny w Nakomiadach.

Alternatywa na wypadek niepogody

Możesz wybrać miejsce, które chcesz bliżej poznać, ale nie masz już większego wpływu na pogodę. Jeśli ta okaże się niezbyt łaskawa i pokrzyżuje plany aktywnego spędzania czasu na zewnątrz, nic straconego! Jeżeli tylko wybierzesz odpowiednie miejsce na pobyt, jak np. hotel Zamek Ryn****, możesz mieć pewność, że nawet przez chwilę nie zaznasz nudy.

Skorzystaj wówczas z bogatej oferty, na którą składają się m.in. świetnie wyposażona siłownia, nowoczesna kręgielnia, basen w podziemiach a nawet… najlepszy w Polsce symulator do gry w golfa! Bez względu na to, czy jesteś zapalonym graczem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej niezwykłej grze, zachwycą Cię niezwykle zaawansowane technicznie rozwiązania. Poczujesz się niczym na najprawdziwszym polu.

Jesienny urlop na Mazurach to gwarancja udanego wypoczynku i najlepsza terapia antystresowa! Spędź czas tak, jak lubisz najbardziej i przekonaj się, jak wiele ten unikatowy region ma do zaoferowania.

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close