Hotel Zamek Ryn
przyjazd
19
sty 2022
wyjazd
20
sty 2022
kup voucher
Hotel Zamek Ryn

Strefa saun

Sauna chlebowa

to wyjątkowe miejsce. Uwalniające się w czasie pieczenia chleba enzymy, wpływają kojąco na nasze zmysły, rośnie w nas apetyt na życie, pobudzają się procesy przemiany materii. Skupieni wokół pieca, siedząc na rozgrzanych ciepłym powietrzem siedziskach, możecie poddać się nastrojowi relaksu i błogości.

Rytuał Pieczenia Chleba 
Poniedziałek - Piątek godz. 17.00, Sobota - Niedziela w godz. 12.00 i 17.00

 

Ziołowy domek

zapewnia wspaniała inhalację a także relaks dla kręgosłupa i zdrowia z sienną parówką 40 stopni. Urządzenia wytwarzające parę, umieszczone są za plecami pod siedziskiem, dzięki czemu wilgotne powietrze przechodzące przez siano wyzwala olejki eteryczne oraz dobroczynne dla naszego organizmu substancje.

Nasz organizm jest wtedy odprężony, a krążenie delikatnie pobudzone. Ciepło, które wydobywa się zza naszych pleców odpręża ramiona, kręgosłup i plecy. Zabieg ten szczególnie polecany jest po wysiłku fizycznym (w ziołowym domku znajdziecie 3 stanowiska siennej parówki, 4 łóżka wodne, wytwornica pary).


 

Sauna 4 żywiołów

doświadczysz w niej intensywności doznań poprzez pobudzenie wszystkich zmysłów, zapoznasz się z żywiołami ziemi, wody, ognia i powietrza w sposób szczególny. Każda sekunda ma swoją historię zarejestrowaną w lasach deszczowych, Morzu Północnym, wulkanie oraz pustyni.

W temperaturze 80°C zatracamy się we wzajemnym przenikaniu wody, ciepłego powietrza, kolorów, dźwięków i zapachów, za każdym razem w unikalnie dobranej scenografii. Podczas każdego seansu w saunie prowadzeni jesteśmy przez opiekunów żywiołów magicznymi wyobrażeniami, które służą nam do kontaktowania się z siłą danego żywiołu. 

Rytuał Czterech Żywiołów 
Poniedziałek - Niedziela  w godz. 10.00 oraz 18.00
 

 

Złota łaźnia – Rokitnik Pospolity

to wyjątkowa hybryda sauny i łaźni parowej, opierająca swoje działanie o skład i właściwości niesamowitego krzewu o nazwie rokitnik pospolity, zwanego inaczej Złotem Syberii. Panują w niej łagodne warunki: temperatura około 40-45°C i wilgotność nie przekraczająca 70-80%, dzięki czemu odpowiada ona wielu osobom – również tym, dla których korzystanie np. z sauny fińskiej, jest zbyt uciążliwe. Najważniejszym jej punktem jest kominek parowy, na szczycie którego znajduje się misa wypełniona owocami rokitnika.

 Inhalacje powietrzem przepełnionym dobroczynnymi składnikami rokitnika wprawiają w dobry nastrój, pozwalają się odprężyć i przyspieszają regenerację organizmu. Dopełnieniem klimatu jest lekko sączące się ciepłe, pomarańczowe światło. Koloroterapia w tej formie działa na ciało, umysł i duszę, a poprzez skupienie na przyczynach, pomaga stymulować procesy samouzdrawiania.


 

Energia, oczyszczenie i pobudzenie

oparte na działaniu na zmysły zmiennością bodźców i eliminacji toksyn

Balia z zimną wodą  połączona ze strefą basenu

Wypoczywalnia chill out

Mini-lobby z vital-barem

Dodatkowo płatne floating


GODZINY OTWARCIA SAUNARIUM
Dla Gości Hotelowych
Poniedziałek - Piątek w godz. 16.00 - 22.00, Sobota - Niedziela w godz. 09.00 - 22.00
Wstęp dla Gości Hotelowych jest bezpłatny w ramach noclegu.
 
Dla Gości spoza Hotelu
Poniedziałek - Piątek w godz. 16.00 - 22.00, Niedziela w godz. 13.00 - 22.00
Cena biletu (saunarium, basen): 79,00 PLN/ Osoba, bez limitu czasowego.
Saunarium przeznaczone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij