Hotel Zamek Ryn
przyjazd
06
sie 2020
wyjazd
07
sie 2020
kup voucher
Hotel Zamek Ryn
Biesiady u Bachusa
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Biesiady u Bachusa

Za czasów państwa krzyżackiego w Ryńskiej Komturii istniała winnica. Do dziś obok zamku wznosi się wzgórze...

Za czasów państwa krzyżackiego w Ryńskiej Komturii istniała winnica. Do dziś obok zamku wznosi się wzgórze z wyciętymi stopniami, gdzie według dawnych podań kąpały się w letnim słońcu sprowadzone znad Renu szlachetne winne grona. Z dojrzałych kiści zakonnicy przygotowywali doskonałe wino.

Smak ryńskiego wina możecie poznać i dzisiaj. Najlepiej podczas organizowanych w ryńskim Zamku wieczorów zwanych Biesiadami u Bachusa.

Tradycyjnie w tym dniu będziecie się mogli spotkać z Bachusem i Ariadną oraz wypocząć przy winie. Podczas naszych „bachanalii” weźmiecie udział w licznych zabawach i igrcach prowadzonych przez Satyra i jego gromadę, zobaczycie walkę rzymskich legionistów i tańce bachantek. Spotkanie jest pełne humoru i wspólnych śpiewów.

Zapraszamy do zabawy z Bachusem i jego świtą. Dzięki niezwykłej formule biesiady do udziału w niej zaprosić możemy nie tylko Dorosłych, ale również Dzieci.


Bachus – Syn Zeusa i śmiertelnej kobiety Semele, rzymski bóg płodności, dzikiej natury, winnej latorośli, wina, rozwiązłości i rozpasania, w mitologii greckiej zwany Dionizosem. Wychowywany przez nimfy zwane bachantkami, które później towarzyszyły mu w jego wędrówkach po świecie oraz... licznych, hucznych zabawach. 


Biesiady u Bachusa odbywały się podczas wakacji 2014.

Zobacz również stronę o Biesiadzie Rycerskiej


Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij