Hotel Zamek Ryn
przyjazd
04
sie 2020
wyjazd
05
sie 2020
kup voucher
Hotel Zamek Ryn
Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria 2015
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Festiwal Kultury Średniowiecza Masuria 2015

Zapraszamy wszystkich na niezwykłe wydarzenie - kolejną edycję Festiwalu Kultury Średniowiecza - MASURIA 2015.

Tegoroczna, szósta już edycja Festiwalu Kultury Średniowiecza Masuria 2 pod hasłem „Cień Czyngis Chana” przeszedł do historii. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn przy współpracy z Hotelem Zamek Ryn i RCK. Już w piątek w Ryńskim Centrum Kultury odbyła się wystawa edukacyjna "Średniowiecze, czary i czarownice" oraz wykład połączony z prezentacją multimedialną "Kobieta w średniowieczu". W sobotę pogoda jak zwykle dopisała. Tradycyjnie już Festiwal rozpoczął się po godzinie 12 od historycznej i barwnej parady ulicami miasta, która wyruszyła spod Zamku. Wzięli w niej udział: Orkiestra Wojskowa z Giżycka, bractwa rycerskie, mieszkańcy oraz goście. Armaty wielokrotnie strzelały zwiastująca znakomitą zabawę. Po przejściu korowodu na Mateuszek (plac u podnóża Zamku), Burmistrz Miasta i Gminy Ryn przywitał zgromadzonych i oficjalnie otworzył Festiwal. Następnie Orkiestra Wojskowa wykonała krótki koncert. Podczas Festiwalu nie mogło zabraknąć Jarmarku wyrobów tradycyjnych (rękodzieło, rzemiosło artystyczne, kulinaria).

Kolejnym punktem były: Turniej rycerski pieszy o "Miecz Burmistrza Rynu", Pokaz układania konia do bitwy, Turniej rycerski konny  - kruszenie kopii, turniej kuszniczy dla publiczności o "Złoty Bełt Wielkiego Mistrza, igrce rycerskie, ookaz Husarii - rota skrzydlatych rycerzy w szyku bojowym, prezentacja jurty tatarskiej zabawy dla publiczności, w których do wygrania były vouchery pobytowe w Hotelu Zamek Gniew i Zamek Ryn.. Po zakończeniu programu historycznego Festiwal przeniósł się do amfiteatru, gdzie odbył się program kuglarski dla dzieci.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było widowisko historyczno-batalistyczne pod hasłem „„Cień Czyngis Chana”. Amfiteatr zapełnił się prawie do ostatniego miejsca. Widowni z pewnością przedstawienie się podobało, co miało wyraz w gromkich oklaskach. Ostatnim elementem Festiwalu był pokaz fireshow czyli taniec z ogniem w wykonaniu grupy Jama ze Starych Juch.

źródło: www.miastoryn.pl

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij