Hotel Zamek Ryn
przyjazd
27
sty 2021
wyjazd
28
sty 2021
kup voucher
Hotel Zamek Ryn
Piąte - nie odchodź
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Piąte - nie odchodź

Projekcja filmu pt. "Piąte: nie odchodź" i spotkanie z Katarzyną Jungowską oraz Grażyną Szapołowską.

"Piąte: nie odchodź" to pełnometrażowy debiut Katarzyny Jungowskiej, w którym reżyserka snuje rozważania na temat aniołów, roli metafizyki we współczesnym świecie oraz odwiecznej walki dobra ze złem. Tematyka często poruszana na ekranach kinowych, ale jednocześnie jest to zagadnienie będące wyższą półką reżyserską, z którą często nie radzą sobie dużo bardziej doświadczeni filmowcy. Znakiem jakości tego filmu i potencjału reżyserskiego Katarzyny jest prestiżowa Nagroda Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla najlepszego debiutującego reżysera.

W tym debiutanckim projekcie swojej córki uczestniczy Grażyna Szapołowska, która zagrała małą, ale znaczącą rolę chorej psychicznie pani Mąki, spotykającej anioły. Wcielenie niezwykle wiarygodne, szczególnie, że aktorka sama wierzy w działanie Aniołów Stróżów.Nie tylko fabuła filmu pozwoliła Grażynie Szapołowskiej zbliżyć się do świata aniołów. Aktorka doświadczała tego, gdy odchodziła jej mama i te emocje były przyczynkiem do napisania autobiograficznej książki "Ścigając pamięć". Fabuła tej opowieści to dwupłaszczyznowa relacja rozgrywająca się w okresie 13-14 tygodni, w trakcie których umierała mama autorki oraz we wspomnieniach i opowieściach autobiograficznych. Codzienne wydarzenia zapisane są w formie notatek, stanowiących główną oś książki, pobudzają pamięć i wywołują wspomnienia dzieciństwa, planów filmowych, miłości, spotkań, podróży.

Niezwykłą zdolność obserwacji oraz wyjątkowy dar zapisywani codzienności, która nas otacza widzimy w kolejnej książce Pani Grażyny zatytułowanej "Poza mną.

Pocałunki". Publikacja to zbiór opowiadań, w którym poznajemy życie różnych ludzi w różnych miejscach świata. Czytelnik nie ma pewności czy to co czyta jest opowiadaniem sytuacji, które wydarzyły się w życiu autorki czy są to fikcje literackie mające na celu skierowanie myśli w określonym kierunku. Zagłębiamy się w literackie impresje Grażyny Szapołowskiej będące zapisem ulotnych chwil, portrety osób i łączących ich uczuć - gorących, namiętnych, czasami burzliwych i bolesnych.


Projekcja filmu "Piąte: nie odchodź" (dramat obyczajowy, Polska, reż. Katarzyna Jungowska, 75 minut) .
Po pokazie spotkanie i rozmowa z Katarzyną Jungowską oraz GRAŻYNĄ SZAPOŁOWSKĄ – odtwórczynią jednej z ról w filmie, aktorką, pisarką.
czwartek, 26 maja 2016, godzina 19.00, Hotel ZAMEK RYN****.
Goście Hotelu - wstęp wolny. Osoby nie będące Gośćmi Hotelu - 10 zł.
Bilety do kupienia w recepcji hotelu od 18 maja.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij