Hotel Zamek Ryn
przyjazd
09
lip 2020
wyjazd
10
lip 2020
kup voucher
Hotel Zamek Ryn
Wernisaż wystawy
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Wernisaż wystawy "Masuria 6" i warsztaty plastyczne

8 sierpnia 2019

W dniach 5-12 sierpnia w malowniczym Rynie - mazurskiej miejscowości u stóp krzyżackiego zamku z XIV wieku - odbędzie się szósta edycja pleneru artystycznego Masuria, w którym będzie uczestniczyło kilkudziesięciu twórców. Jak co roku skupią się oni na uchwyceniu piękna okolicznej fauny i flory, walorach tutejszych akwenów oraz detalach architektonicznych miasta oraz Zamku Ryn.

8 sierpnia 2019 roku, o godz. 18.00

zapraszamy do Zamku w Rynie na wernisaż poplenerowej wystawy zbiorowej „Masuria 6” z oprowadzaniem kuratorskim. W zeszłym roku, w reprezentacyjnych salach naszego obiektu, gościliśmy już obfity i różnorodny dorobek artystów jubileuszowej edycji pleneru. Odmienne techniki artystyczne, spojrzenia na pejzaż, miejską wedutę, architekturę; autorskie realizacje przedstawieniowe, symboliczne, ekspresjonistyczne, a nawet abstrakcyjne – to gwarancja kontaktu z różnymi trendami w sztuce współczesnej. 

Szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodzin ceniących sobie kontakt ze sztuką, atrakcyjną propozycją będą

warsztaty plastyczne

„Przygotujmy własny komiks o Zamku w Rynie”, które tego samego dnia (w godz. 12.00-14.00) przeprowadzą instruktorzy Grupy artystycznej Atina, artyści plastycy i wykładowcy akademiccy.  


W Rynie spotykamy się co roku, „by obcować z pięknem tutejszego pejzażu, nasyconego widokami pobliskich jezior i średniowiecznej architektury krzyżackiej komturii z XIV wieku położonej na wzgórzu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów. Wielość, różnorodność i jakość powstałych tutaj prac świadczy o potencjale twórczym środowiska związanego z projektem „Masuria” – konsultant artystyczny projektu dr Marian Panek.


Warsztaty plastyczne - 8 sierpnia 2019, godz. 12.00-14.00, Hotel ZAMEK RYN****
Wernisaż - 8 sierpnia 2019, godz. 18.00, Hotel ZAMEK RYN****

 

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij