Hotel Zamek Ryn
przyjazd
05
sie 2020
wyjazd
06
sie 2020
kup voucher
Hotel Zamek Ryn
Festiwal Wina Zamkowe Bachanalia 2016
  1. Strona główna
  2. Wydarzenia
  3. Szczegóły wydarzenia

Festiwal Wina Zamkowe Bachanalia 2016

12 listopada 2016

W dniu 12 listopada 2016 roku w Hotelu ZAMEK RYN**** po raz siódmy odbył się Festiwal Wina Zamkowe Bachanalia. Tegoroczna edycja była adresowana zarówno do sektora branżowego, jak i do Gości hotelowych oraz mieszkańców Mazur, którzy mieli wyjątkową okazję zapoznać się z winami pochodzącymi niemalże z wszystkich zakątków świata. Podczas eventu odbyły się prezentacje live cooking w wykonaniu srebrnych medalistów Olimpiady Kulinarnej w Erfurcie 2016 we współpracy z Stowarzyszeniem Kucharzy Polskich.


ZOBACZ RELACJĘ (VIDEO):


Na rozmieszczonych na zadaszonym Dziedzińcu stoiskach zaprezentowało się kilkadziesiąt firm z branży winiarskiej – przede wszystkim importerów win reprezentowanych przez wybitnych znawców sztuki winiarskiej. Nie zabrakło również wytwórców miodów pitnych, herbat, serów, olejów, ceramiki, sklepu z produktami regionalnymi, SPA oraz mistrzowskiego stoiska cukierniczego.

Na antresoli Dziedzińca szerokim uśmiechem witali Gości właściciele ekskluzywnej kolekcji odzieży, której zawartością i nabyciem zainteresowane były w szczególności osoby towarzyszące.Ten niezwykły obiekt, położony w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, był świadkiem kolejnej już prawdziwej uczty dla miłośników i znawców win oraz wybornej kuchni. Organizatorzy nie szczędzili sił i zaangażowania, aby wydarzenie to stało się wyjątkowym w skali całego województwa warmińsko-mazurskiego – tak też było!

Festiwal Wina Zamkowe Bachanalia 2016 można uznać za niezwykle udany. Organizacja imprezy na tak wysokim poziomie była możliwa dzięki długoletniemu doświadczeniu organizatorów oraz współpracy z restauracjami z całego województwa, hotelami zrzeszonymi w sieci Polish Prestige Hotels i Hotelami Historycznymi Polska.

Wieczorną porą odbyła się wspaniała GALA DINNER z bogatym programem artystycznym. Tegoroczny festiwal dobiegł oficjalnie końca o godzinie 22.00, kiedy to wręczone zostały Pierścienie Komtura za trzy najlepsze wina Festiwalu.

Był to wspaniały weekend - spędzony na zamkowym Dziedzińcu, przy dźwiękach dobrej muzyki i degustacji doskonałych win. Można było wziąć udział w licznych szkoleniach i prezentacjach (szkolenia z zakresu win, warsztaty cukiernicze, warsztaty kulinarne i wiele innych). Przybywając tego dnia do Rynu, można było zdobyć bogatą wiedzę na temat win: ich pochodzenia, sposobu podawania, smaku, koloru, producentów, historii, jak również komponowania tych trunków z daniami. Stanowiło to realizację jednego z najważniejszych celów festiwalu, jakim jest poszerzenie wiedzy winiarskiej w naszym regionie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom oraz Gościom za wzięcie udziału w tym, wciąż nabierającym rozpędu, wydarzeniu.
Do zobaczenia za rok!


Nagrody publiczności w głosowaniu na stoisko prezentujące najlepsze wino festiwalu:

I miejsce
ZŁOTY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki MĄKA I WODA

II miejsce
SREBRNY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki FAKTORIA WIN

III miejsce
BRĄZOWY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

stoisko marki PARTNER CENTER


 Zobacz, jak było na Bachanaliach 2015

 Zobacz, jak było na Bachanaliach 2014

 Zobacz, jak było na Bachanaliach 2013


Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij